听力原文:I'm a vegetarian, so when the oranges cost 40 cents a pound this week, I bought 10 pounds a timE. (28) A.I eat no meat and only oranges. B.I paid four dollars for the oranges all together. C.I got 10 oranges one time for they were cheap. D.I bough 40 oranges for 40 cents each.