单项选择题

W: I’d like to buy a T-shirt. But will I save any money if I buy a pair
M: Yes. If you buy one, you have to pay six dollars, but you can have two of them for ten dollars.

How much does one T-shirt cost()

A. Ten dollars.
B. Five dollars.
C. Six dollars.
D. Twelve dollars.