单项选择题

Brand R coffee costs $3.25 per pound and brand T coffee costs $2.50 per pound.
The number of pounds of brand R in a?()

A、if the quantity in Column A is greater;
B、if the quantity in Column B is greater;
C、if the two quantities are equal;
D、 if the relationship cannot be determined from the information given.